logo naglowek


Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Instytucja Zarządzająca PROW 20140 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.koronakrakowa.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

Goście z Gruzji na terenie naszej LGD

W dniach 23 - 25 października br.  Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa gościło przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania z Kazbegi - Gruzja. Spotkanie miało na celu nawiązanie wzajemnej współpracy, a zarazem zawarcie szerszych kontaktów i wymianę doświadczeniami.

W ramach wizyty studyjnej, dziesięcioosobowa grupa dzięki funduszom z programu LEADER, miała okazję odwiedzić kilka obiektów z którymi współpracujemy, znajdujących się na terenie naszej LGD. Zwiedzaliśmy m. in. Izbę Regionalną i Bibliotekę Publiczną w Zielonkach, Klub Jazdy Konnej „Szary” a także Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Kolejno w Zespole Szkół w Więcławicach na naszych gości czekali studenci, którzy przygotowali bardzo ciekawe warsztaty ekologiczne, omówiono również działania związane z programem LEADER i nie tylko. Mieliśmy przyjemność zaprezentować i zwiedzić Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, który jest wpisany w szlak architektury drewnianej i szlak prowadzący do grobu św. Jakuba Apostoła w Santiago de Compostela, wraz z ogrodami plebańskimi służącymi lokalnemu społeczeństwu w Więcławicach Starych. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie Centrum Kultury i Promocji w Baranówce, znajdującej się na terenie gminy Kocmyrzów- Luborzyca. Na sam koniec Tamar, Nana, Liudmila, Pikria, Tamari, Nana, Giuli, Artemi, Tinatini i Tariel zwany Tato spotkali się z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich gminy Kocmyrzów – Luborzyca, a także uczestniczkami warsztatów pt. „Patchworkowy Zawrót Głowy” dzieląc się z naszymi gośćmi swoimi dokonaniami oraz umiejętnościami w świetlicy wiejskiej  w Pietrzejowicach.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pragniemy złożyć:  Dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Zielonkach - Mariuszowi Zielińskiemu, Dyrektorowi CKiP w Michałowicach – Mirosławowi Warchołkowi, Dyrektor Zespołu Szkół w Więcławicach Starych – Monice Wołek, Dyrektorowi CKiP w Baranówce – Agnieszce Brodowskiej, uczestniczkom warsztatów patchworkowych reprezentowanych przez panią Renatę Wiss i Anetę Caba i Marię Rusek, a także Zarządowi i Dyrektor LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa oraz członkom Rady LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Sonda dotycząca doradztwa

Ocena satysfakcji z miejsca zamieszkania

sonda2

Język strony

enfrdeitptrues

Kanał YouTube

Archiwalna strona WWW

Kalendarz

luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Polecamy

baner
baner
logo

Aplikacja Mobilna Korony

korona
Aplikację można pobrać na
urządzenia z IOS i Android

Sklep App Store (IOS)
QR___app_store.jpg

Sklep Google Play (Android)
QR__google_play.jpg