logo naglowek

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.
Instytucja Zarządzająca PROW 20140 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.koronakrakowa.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR, zrealizowany Plan Komunikacji.

5 lecie ODL Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa (2)

Przed nami kolejny rok, nowe możliwości i wyzwania, projekty, wspaniali ludzie i wiele, wiele radości. Zeszły rok był dla nas szczególnym, bo obchodziliśmy 5 lecie działalności Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa jako Ośrodka Działaj Lokalnie.

Czytaj więcej...

Spotkanie podsumowujące 5 edycję programu Działaj Lokalnie

Ponoć wszystko co dobre szybko się kończy. Mimo, że projekty w ramach programu Działaj Lokalnie się zakończyły, to dla wielu osób dalej trwają, bo doczekały się kontynuacji a poza tym są w sercach i pamięci uczestników. W piątkowy wieczór dnia 9 grudnia 2022 odbyło się spotkanie podsumowujące 5 edycje programu na terenie Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne w ramach programu Działaj Lokalnie

Chwila wytchnienia. Żyjemy w ciągłym pędzie, na głowie mnóstwo spraw, obowiązków. Potrzeba nam chwili, chwil wytchnienia. Taki właśnie przyświecał nam cel przy organizacji piątkowego spotkania integracyjnego dla grantobiorców programu Działaj Lokalnie.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Kreatywny Senior”

Projekt pt. „Kreatywny Senior” realizowany jest przez Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały polega na przeprowadzeniu 8 warsztatów rękodzieła m.in. las w słoiku, obraz z chrobotka reniferowego, wianek do zasuszenia, kwiaty z filcu, bibuły, kompozycja do kuchni, świeca sojowa zapachowa, olejki eteryczne - sól do kąpieli, łapacz snów.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „GRAVELOVE z GOAT Team”

Projekt pt. „GRAVELOVE z GOAT Team” realizowany jest przez grupę nieformalną G.O.A.T. Team Michałowice przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach Dworskich. Projekt polega na organizacji cyklu warsztatów dla gravelowych pasjonatów lub tych, którzy dopiero chcą się zarazić tą formą sportu.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Seniorze zadbaj o siebie”

Projekt pt. „Seniorze zadbaj o siebie” realizowany jest przez Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów „Jesienny Liść” w Luborzycy. Skierowany jest do seniorów, polega na cyklu spotkań i warsztatów. Zapraszają na wspólne spacery nordic walking i spotkania integracyjne. Zaopiekują się również zdrowiem seniorów, organizując warsztaty zdrowego żywienia dodatkowo przygotowując potrawy z owoców i warzyw. Sposobem na relaks i zdobycie nowych umiejętności będą warsztaty z tworzenia mydełek zapachowych oraz warsztaty tworzenia świec aromatycznych. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Taniec bez granic”

Projekt pt. „Taniec bez granic” realizowany jest przez Stowarzyszenie "Gmina Aktywna +". W ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia taneczno – integracyjne, na które wspólnie z nimi serdecznie zapraszamy lokalnych mieszkańców oraz przybyłe rodziny ukraińskie. Produktem finalnym będzie wspólny występ grupy tanecznej, który zostanie uwieczniony w formie filmiku promującego efekty twórcze uczestników projektu. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Kilka słów o Działaj Lokalnie z Koroną w Dzienniku Polskim

Radość przepełnia nasze serca, gdy widzimy ilu wspaniałych Inicjatorów i Lokalnych Liderów mamy na terenie działania naszego Stowarzyszenia. Serdecznie gratulujemy pomysłów, dziękujemy za zaangażowanie i trzymamy kciuki za realizację projektów.

https://dziennikpolski24.pl/powiat-krakowski-granty-na-upiekszanie-ogrodow-wycieczki-rowerowe-nauke-tanca-i-aktywizowanie-seniorow/ar/c1-16496375

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Idź po zdrowie!”

Projekt pt. „Idź po zdrowie!” realizowany jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator. Stowarzyszenie wspiera ideę „ruch to zdrowie” i po raz kolejny zaprasza mieszkańców Gminy Wielka Wieś na zajęcia nordic walking. Na których nauczą się nie tylko jak prawidłowo „chodzić” z kijkami, ale również będą mieli okazję do poznania się, rozmów i wspólnych spotkań integracyjnych. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Ogrody aż do nieba tego nam dzisiaj trzeba”

Projekt pt. „Ogrody aż do nieba tego nam dzisiaj trzeba” realizowany jest przez Fundację im. Marszałka Marka Nawary. Fundacja stawia w tym roku na działania proekologiczne, uświadamiające, edukujące, możliwe do wprowadzenia w codziennym życiu. Planowane są 3 spotkania warsztatowe poprzedzone wykładami edukacyjnym z zakresu ekologii - powstaną trzy pokazowe ogrody wertykalne z ekopalet. Ogrody monitorowane i obserwowane - relacja na profilu FB Fundacji. Odbędą się również zajęcia ogrodnicze, stolarskie i upcyklingowe zgodnie z zasadami 5R. Ponadto będziemy rozwijać swoje zdolności manualne w trakcie 3 spotkania warsztatowych, podczas których stworzymy wielopiętrowe kwietniki makramowe.

Czytaj więcej...

Projekt pt. „Być kobietą”

Projekt pt. „Być kobietą” realizowany jest przez Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Michałowice „Pod Kwitnąca Jabłonią”. KGW w tym roku postawiło na kobietę. Panie będą miały okazję wziąć udział w cyklu warsztatów kosmetycznych w czasie których dowiedzą się jak dbać o swoją cerę, jak odpowiednio się malować oraz jakich produktów używać. Ponad to będą tworzyły kosmetyki naturalnych zasobów do użytku codziennego. Panie będą rozwijały również zdolności manualne przy tworzeniu kompozycji kwiatowych oraz biżuterii z kwiatów. Zwieńczeniem projektu będzie sesja zdjęciowa uczestniczek a później wystawa zdjęć. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej...

Uroczyste rozdanie umów w ramach V edycji programu Działaj Lokalnie z Koroną

Przed nami fantastyczne miesiące, pełne ciekawych projektów, ludzi, zajęć, a jest to możliwe dzięki programowi Działaj Lokalnie. Przez maj składano wnioski, w czerwcu Lokalna Komisja Grantowa oceniała je, a pod koniec miesiąca odbyła się uroczysta gala wręczania umów. W tegorocznej edycji programu dotację otrzymało 10 organizacji w tym 2 grupy nieformalne z terenów Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa czyli gmin Igołomia – Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś i Zielonki. Łączna pula wszystkich dotacji to 55 000 zł.

Czytaj więcej...

Ostatnie spotkanie informacyjno- promocyjne Działaj Lokalnie

To już jutro! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 5 maja 2022r. (czwartek) o godzinie 17:30 na ostatnie spotkanie online w ramach programu Działaj Lokalnie. My lubimy latawce, a Wy? Kolejny gadżet Działaj Lokalnie.

Przypominamy by wziąć udział w spotkaniu wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując imię, nazwisko oraz nazwę organizacji lub grupy nieformalnej a w zamian otrzymacie link do spotkania online na platformie ZOOM. Do zobaczenia!

To już jutro! Spotkanie informacyjno- promocyjne Działaj Lokalnie

Z kim widzimy się na I spotkaniu informacyjno-promocyjnym w ramach programu Działaj Lokalnie? A kto bardzo by chciał, a jeszcze się nie zgłosił to ma ku temu idealną okazje. Wystarczy wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wpisując imię, nazwisko oraz nazwę organizacji lub grupy nieformalnej a w zamian otrzymacie link do spotkania. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

V edycja Działaj Lokalnie z Koroną 2022!

Rok 2022 stawia przed nami nowe wyzwania, wspólnie próbujemy odnaleźć się w obecnej rzeczywistości. Program Działaj Lokalnie daje nam taką możliwość i zapewnia wsparcie. Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie i innych to masz ku temu idealną okazję.

Czytaj więcej...

"Nauczycielu zgłoś swoją klasę do programu Projektor"

Do 10 marca zgłoś klasę do Programu PROJEKTOR!
Zaprzyjaźniony z nami Program PROJEKTOR do 10 marca poszukuje nauczycieli_ek, którzy_e chcą podarować swoim uczniom i uczennicom ciekawe zajęcia oraz wyjątkowe doświadczenie. Najważniejsze jest to, ze jesteś. Twoi uczniowie Cię potrzebują.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Gmina Aktywna +

Rok 2021 upłynął m.in pod patronatem twórczości Stanisława Lema. Jego biografię i dzieła upamiętniło Stowarzyszenie Gmina Aktywna + realizując projekt pt. "Art Lem". Zorganizowali panele dyskusyjne, warsztaty malarskie, konkursy: literacki i plastyczny, których zwieńczeniem był wernisaż. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przybliżeniem nam osoby tak niesamowitego twórcy, którym był Stanisław Lem. Zapraszamy do krótkiej prezentacji z realizowanego projektu.

Czytaj więcej...

KGW Pobiednik Mały i Wielki

Dziś chcielibyśmy przybliżyć wam kolejną organizację realizującą projekt w ramach programu Działaj Lokalnie w ubiegłym roku. Było to Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Pobiednik Mały które, realizowało projekt o nazwie „MasterChef”. Dziękujemy za wspaniałą inicjatywę zrzeszającą dzieci w wieku od 5 do 13 lat, którzy dzięki wam już od najmłodszych lat mogą kształcić swój kunszt kulinarny. Na zajęciach była fantastyczna zabawa, ale również mnóstwo pyszności które każdy z uczestników mógł przygotować samodzielnie. Odbyły się m.in. zajęcia z tworzenia zdrowych pożywnych koktajli, robienia pysznych kanapek, pizzy i gofrów. Dzieci maiły również okazję rozwijać swoje umiejętności manualne przy robieniu oraz dekorowaniu pierniczków. Zapraszamy do fotorelacji z warsztatów.

Czytaj więcej...

Koło Gospodyń Wiejskich w Prusach

O Kole Gospodyń Wiejskich w Prusach, zdarza nam się myśleć codziennie. A to za sprawą pysznych herbatek i ziół. Jeszcze milej się je pije, bo z pięknie zdobionej filiżanki. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Nieco więcej o projekcie poczytacie tutaj :
http://dzialajlokalnie.pl/zdrowe-herbatki-w-prusach-i-koronie-polnocnego-krakowa/?fbclid=IwAR13CsSysmrYNKpFdJPH6sYenaEkLrDONO_6uAoKHsePMkY4EZDhPnXLEpM

Czytaj więcej...

Sonda dotycząca doradztwa

Sonda dotycząca wpływu realizacji LSR i działalności LGD na poprawę jakości życia na obszarze LGD

sonda lsr

Ocena satysfakcji z miejsca zamieszkania

sonda2

Język strony

enfrdeitptrues

Działaj Lokalnie

logo dzialajlokalnie

Kanał YouTube

Aplikacja Carotty

main icon

Archiwalna strona WWW

Polecamy

baner
baner

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk