O nas

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zostało powołane 9 marca 2006 roku, członkami założycielami byli przedstawiciele społeczności lokalnej regionu 7 gmin:
Liszki, Zabierzów, Michałowie, Wielka Wieś, Zielonki, Kocmyrzów-Luborzyca, Igołomia-Wawrzeńczyce położonych na północ od Krakowa. Od 1 lipca 2015 roku nasz teren działania obejmuje obszar pięciu graniczących z Krakowem gmin: Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Wielka Wieś i Zielonki.  W 2009 roku Stowarzyszenie stało się Lokalną Grupą Działania, która na drodze konkursu została wybrana przez Samorząd Województwa Małopolskiego do wdrażania w latach 2009-2015 Lokalnej Strategii Rozwoju.

Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa realizuje działania, które przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności i rozwoju gospodarczego całego obszaru LGD poprzez aktywizację społeczeństwa i wykorzystanie unikalnych walorów historycznych, kulturowych
i przyrodniczych obszaru.

Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich poprzez wykorzystywanie środków finansowych z programy LEADER i nie tylko. Od początku istnienia sięgamy po różnego typu środki finansowe (unijne, krajowe), które pozwalają na realizację projektów edukacyjnych, artystycznych oraz rozwijających działalność gospodarczą oraz pozarządową.

W ramach PROW 2007-2013 przy wykorzystaniu dotacji dostępnych przez nasza LGD udało się zrealizować ponad 120 projektów o łącznej wartości blisko 10 000 000,00 zł. Nie udałoby się tego osiągnąć bez aktywności i zaangażowania wielu osób, organizacji i instytucji, które zrealizowały tak wiele interesujących i przede wszystkim pożytecznych projektów, które poprawiły jakość życia naszych „Małych Ojczyzn”.

Obecnie trwa opracowywanie Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020, która pozwoli na pozyskanie kolejnych środków finansowych, które trafią na obszar naszego działania. Mamy nadzieję, że uda się powtórzyć sukces z 2009-2015 i poprzez naszą działalność wiele firm, organizacji pozarządowych oraz samorządów otrzyma wsparcie na rzecz rozwoju swojego środowiska życia i najbliższego otoczenia.

Sonda dotycząca doradztwa

Język strony

enfrdeitptrues

Kanał YouTube