Projekt "Bez wolności trudno nam żyć"
Projekt „Bez wolności trudno nam żyć”- cykl koncertów patriotycznego śpiewania

Nasze Stowarzyszenie we współpracy z Centrami Kultury z terenu LGD realizuje wspólny projekt pn. „Bez [...]

Projekt „Bez wolności trudno nam żyć”- cykl koncertów patriotycznego śpiewania

Miło nam jest Państwa poinformować, że Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa pozyskało dofinansowanie  w kwocie 54 000,00 [...]

Informacje o wcześniejszych wydarzeniach możecie Państwo znaleźć na naszej archiwalnej stronie internetowej.

Projekt „Bez wolności trudno nam żyć”cykl koncertów patriotycznego śpiewania ma na celu umożliwienie mieszkańcom obszaru gminy Igołomia- Wawrzeńczyce, Kocmyrzów- Luborzyca, Michałowice, Słomniki, Wielka Wieś oraz Zielonki celebrowania obchodów 160 lat Powstania Styczniowego. W ramach projektu nasze Stowarzyszenie we współpracy z Centrami Kultury z terenu naszego działania zorganizuje sześć koncertów pieśni patriotycznych. W ramach koncertów wystąpią lokalni wokaliści, chóry i orkiestry dęte. Każdy z koncertów będzie inny, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w ciekawych i różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Koncerty będą poprzedzały warsztaty wokalno- muzyczne, w ramach których pod okiem wyspecjalizowanego instruktora muzycy będą ćwiczyli repertuar wybranych pieśni patriotycznych.

Planowane koncerty będą także okazją do przypomnienia o polskim czynie niepodległościowym, jakim był zryw Powstania Styczniowego 1863-1864 oraz o potrzebie i wielkiej wartości, jaką jest posiadanie silnego i sprawnego państwa, które jest w stanie obronić swoją niezależność.

Zachęcamy Państwa do śledzenia informacji o koncertach. Materiały oraz plakaty informacyjne będą dostępne na stronie Stowarzyszenia, na stronach gminnych oraz w prasie lokalnej, a także w mediach społecznościowych.

Dofinansowanie tablice