Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://koronakrakowa.pl/.
Data publikacji strony internetowej: 2024-02-10.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2022-02-09.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- Brak wymaganego kontrastu minimalnego, w niektórych miejscach na stronie.
- Informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo w całości. Część z nich pochodzi od podmiotów zewnętrznych i zostały przekazane do publikacji wyłącznie w postaci papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (skany). W części „Informacje zwrotne i dane kontaktowe” niniejszej deklaracji opisany jest alternatywny sposób dostępu.
Deklarację sporządzono dnia: 2024-02-10.
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi dnia: 2024-02-10.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: www.rpo.gov.pl.
Dostępność architektoniczna
Siedziba Stowarzyszenia znajduje się pod adresem ul. Włodzimierza Szomańskiego 1, 32-091 Zagórzyce Dworskie w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórzycach. Biuro jest dobrze oznakowane i widoczne z każdej strony.
Można skorzystać z ogólnodostępnego parkingu zlokalizowanego bezpośrednio przy budynku. Na parkingu jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku prowadzi 1 wejście od strony pętli autobusowej zlokalizowanej po prawej stronie budynku. Droga do wejścia jest częściowo wyasfaltowana, a częściowo jest to betonowy chodnik o długości ok. 4 metrów od parkingu. Wejście znajduje się na parterze, nie prowadzą do niego schody, jest podjazd niwelujący niewielki próg przy wejściu.
Biuro Stowarzyszenia znajduje się na parterze. Drzwi, które otwierają się do wewnątrz, musisz otworzyć ręcznie, ale ich otworzenie nie wymaga dużej siły. Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
Ciągi poziome są dostępne dla osób na wózkach.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W siedzibie Stowarzyszenia znajduje się toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
W biurze zainstalowana jest pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych.
W pomieszczeniach biura znajdują się oznaczenia w alfabecie Braille’a dla osób niewidomych.
W biurze nie jest dostępny tłumacz polskiego języka migowego.