„Warsztat refleksyjny” na temat realizacji LSR i działań LGD w 2023 roku

Intro artykułu zaślepka

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa zaprasza na „warsztat refleksyjny” na temat realizacji LSR i działań LGD w 2023 roku.

Spotkanie odbędzie się dnia  8 lutego 2024 r. (czwartek) od godz. 14.30 w sali konferencyjnej biura Stowarzyszenia Korona Północnego Krakowa (ul. Włodzimierza Szomańskiego 1, 32-091 Zagórzyce Dworskie).

Konieczność przeprowadzenia w/w warsztatu wynika z Wytycznej nr 5/3/2017 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach PROW na lata 2014-2020.

Do uczestnictwa w warsztacie szczególnie zaproszeni są pracownicy biura, członkowie Zarządu, członkowie Rady LGD, beneficjenci korzystający ze wsparcia ze środków dostępnych za pośrednictwem LGD.

Dyskusja będzie przebiegać co najmniej wokół poniższych pytań:

  • Czy realizacja finansowa i rzeczowa LSR przebiegała zgodnie z planem i można ją uznać z zadowalającą?
  • W jakim stopniu jakość składanych projektów wybieranych we wszystkich obszarach tematycznych wpływa na osiąganie wskaźników w zaplanowanym czasie?
  • W jakim stopniu stosowane kryteria wyboru projektów spełniają swoją rolę?
  • W jakim stopniu wybierane projekty realizowane w ramach LSR przyczyniają się do osiągnięcia celów LSR i w jakim stopniu przyczyniają się do odpowiadania na potrzeby społeczności z obszaru LGD?
  • Czy przyjęty system wskaźników dostarcza wszystkie potrzebne informacje niezbędne do określenia skuteczności interwencyjnej strategii?
  • Czy procedury naboru, wyboru i realizacji projektów są przyjazne dla beneficjentów?
  • Jaka jest skuteczność działania biura LGD (działania animacyjnych, informacyjno-promocyjnych, doradczych)?
  • Jakie zmiany należy wprowadzić w działaniach LGD, by skuteczniej realizowała cele LSR?

Zarząd LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...
Skip to content