Czas podsumowań w Stowarzyszeniu Korona Północnego Krakowa

Intro artykułu zaślepka

Dobiega końca okres wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju w latach 2015-2024. Dla naszego Stowarzyszenia ostatnie miesiące to czas podsumowań oraz wielu wydarzeń i intensywnej pracy.

I tak w ramach podsumowania chcielibyśmy się pochwalić, że udało nam się przeprowadzić 13 naborów na działania przedsiębiorcze (podejmowanie i rozwijanie działalności gospodarczej), w ich wyniku podpisanych zostało 35 umów o dofinansowanie na łączną kwotę 3 273 537,99 zł. Działanie z zakresu Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz społeczno-kulturalnej cieszyło się również dużym zainteresowaniem. Efektem 11 konkursów z tego zakresu było podpisanie 20 umów o łącznej wartości 5 530 998,45 zł. Konkursy na tzw. projekty grantowe przyniosły następujące efekty: Grant „Publikacje”: 13 umów o łącznej kwocie dofinansowań 132 340,00 zł, Grant „Lokalne Dziedzictwo kulturowe”: 15 umów o wartości 382 289,80 zł, Grant „Mała infrastruktura sportowo-rekreacyjna”: 6 umów o wartości 226 212,00 zł, Grant „Edukacja i Ekologia”: 7 umów o wartości 117 864,30 zł. Wszystko to w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020. Dzięki powyższym projektom i inicjatywom możecie Państwo korzystać m.in. z nowych lub ulepszonych placów zabaw, terenowych siłowni czy boisk sportowych, możecie cieszyć oko pięknymi strojami regionalnymi, słuchać muzyki ludowej czy zaczytywać się w lokalnej historii. Nowopowstałe i rozwinięte lokalne firmy sprawiły, że w bliskim sąsiedztwie mamy dostęp do wielu innowacyjnych produktów i usług.

Nasze Stowarzyszenie zrealizowało również 3 projekty własne: „Spichlerz Koronny – wdrożenie oraz promocja marki lokalnej LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”, „Lokalności – targi produktów lokalnych” oraz „Śladami Korony – film promujący zachowanie dziedzictwa lokalnego LGD Stowarzyszenie Korona Północnego Krakowa”. Z kolei w ramach realizacji projektów współpracy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi grupami działania z terenu Polski udało się wdrożyć również 3 przedsięwzięcia: „Multicel – Multimedialne Centrum Edukacji Lokalnej”, „Wymiana doświadczeń i wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego partnerskich regionów” oraz „Dziedzictwo kulinarne naszą atrakcją”.

W ramach corocznej certyfikacji znakiem jakości Spichlerz Koronny – wyróżnienie to zostało przyznane łącznie 46 lokalnym produktom i usługom.
Jeszcze raz dziękujemy samorządowi Województwa Małopolskiego, samorządom naszych członkowskich gmin, centrom kultury, organizacjom pozarządowym, lokalnym przedsiębiorcom oraz wszystkim naszym przyjaciołom za Waszą pracę, energię i wparcie! Bez Was nie byłoby efektów naszych działań.

Tymczasem czeka nas wiele nowych wyzwań i projektów. Liczymy na Wasze zaangażowanie w ich wdrażaniu już w nowym okresie realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą działalności Stowarzyszenia w ostatnich latach. – prezentacja pdf

loga korona leader ue

Załączniki do pobrania

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...
Skip to content